Recenze Niceboy HIVE pods: true wireless sluchátka

08.12.2018

Niceboy HIVE pods jsou opravdu bezdrátová sluchátka, která zaujmou nejen svým designem, ale také nabíjecím boxem a snadným ovládáním. Jak jsou na tom po zvukové stránce a stojí za to je zakoupit?

Specifikace Niceboy HIVE pods:

 • Verze Bluetooth: 4,2
 • Vzdálenost přenosu: 10 m
 • Podporované profily Bluetooth: A2DP/HFP/HSP/AVRCP
 • Doba přehrávání: až 3 hodiny
 • Doba hovoru: až 3 hodiny
 • Frekvence: 20 Hz - 20 kHz
 • Doba nabíjení: 2 hodiny
 • Baterie sluchátek: 50 mAh, Li-Pol
 • Baterie boxu: 1500 mAh
 • Impedance: 32 Ω
 • Citlivost: 92dB±3dB
 • Velikost měniče: 8 mm
 • Hmotnost včetně boxu: 80 g
 • Rozměry boxu: 100x100x53 mm
Niceboy HIVE Pods lze pořídít v českých e-shopech za cenu od Kč do (Zdroj: Heureka.cz) Porovnat ceny >>

Design a zpracování

Sluchátka Niceboy HIVE pods jsou plastová a všemu vévodí černá barva. Tu na samotných sluchátkách rozbourává modrý proužek. Nabíjecí box je pak také černý a z lesklého plastu. A jak to u lesklého plastu bývá zvykem, tak je to lapač otisků prstů.

Po konstrukční stránce není co vytknout ani sluchátkům a ani boxu. Zpracování je v tomto případě prvotřídní a nemuselo by se za něj bát ani zařízení za daleko více peněz. Každopádně design sluchátek i boxu oceňuji, Niceboy HIVE pods jsou opravdu líbivá sluchátka. Na boxu pak najdeme diody, které značí nabití baterie boxu a dioda na sluchátkách pak zase ukazuje, jestli se sluchátka nabíjí.

V prodejním balení najdeme mimo boxu a sluchátek ještě USB kabel a také náhradní nástavce do uší v různých velikostech. Sluchátka v uších drží velmi dobře a problém jsem neměl ani při běhu. Jen je třeba počítat, že chybí voděodolnost.

Ovládání a připojení

Pokud provedete první spárování sluchátek s mobilním telefonem pomocí Bluetooth, tak je další zapíná sluchátek opravdu hračka. Stačí sluchátka vyndat z nabíjecího boxu. Sluchátka se sama zapnou a spojí s mobilním telefonem. Pro vypnutí sluchátek je zase opět stačí jen dát do boxu.

Na sluchátkách pak najdeme ovládací tlačítka. Ty dokáží přeskakovat mezi skladbami, pozastavit přehrávanou hudbu a dokonce i měnit hlasitost. Vše je opravdu velmi jednoduché a v tomto se Niceboy musí rozhodně pochválit.

Sluchátka mají Bluetooth 4.2 a připojení s mobilním telefonem během testu bylo bezproblémové do vzdálenosti 10 metrů s přímým výhledem. S telefonem se propojuje pravé sluchátko, které pak signál dál předává do levého sluchátka. Na pravém sluchátka najdeme také mikrofon. Ten slouží pro telefonní hovory, kdy pravé sluchátko se chová jako handsfree. Kvalita mikrofonu není nijak zázračná, druhá strana Vám ale bude bez problémů rozumět.

Propojení mezi sluchátky je více méně bez problémové. Občas sice docházelo k výpadkům, ale celkově to nebylo nic, co by nějak rušilo poslech. Chápejte, levé sluchátko ztratilo signál jednou během několika dnů a to jen na jednu až dvě sekundy.

Kvalita reprodukce a výdrž

Vysoká hlasitost a výrazné basy. To je to, co vás asi napadne při první puštění. Hlavně hlasitost je opravdu extrémně vysoká. S basovou složkou jsem měl také nejdříve problémy, protože mi přišla až zbytečně přehnaná. U rockové hudby to může znamenat, že si budete muset upravit ekvalizér a basy trochu stáhnout. U ostatních žánrů nejspíše budete spokojeni hned od začátku. Výšky nejsou nikterak nepříjemné a spolu se středními tóny vychází kvalita reprodukce na danou cenovou úroveň sluchátek velmi dobře.

Výdrž Niceboy HIVE pods nevybočuje nijak z řady TrueWireless sluchátek. A dokonce si řadí spíše k lepšímu průměru. HIVE pods totiž vydrží na jedno nabití něco přes 3 hodiny. Samotný box s kapacitou baterie 1500 mAh pak zvládne sluchátka nabít cca 10x.

Závěr

Niceboy HIVE pods rozhodně nejsou dokonalá sluchátka, ale v segmentu true wireless sluchátek patří k tomu lepšímu. Potěší nejen po zvukové stránce, která je rozhodně lepší než napovídá jejich cena, ale také sluchátka mají celkem povedený design. Zamrzí, že sluchátka nemají žádnou ochranu proti vodě, ale vzhledem k ceně se to dá ještě pochopit.

Niceboy HIVE Pods lze pořídít v českých e-shopech za cenu od Kč do (Zdroj: Heureka.cz) Porovnat ceny >>