Recenze Niceboy HIVE E2: Bluetooth sluchátka

08.12.2018

Niceboy HIVE E2 jsou levné Bluetooth špunty. Mají magnetické koncovky a nabízejí možnost spárování až se dvěma zařízeními současně. Jak uspěla sluchátka Niceboy HIVE E2 v recenzi?

Specifikace Niceboy HIVE E2

 • Verze Bluetooth: 4,2
 • Vzdálenost přenosu: 10 m
 • Podporované profily Bluetooth: A2DP/HFP/HSP/AVRCP
 • Doba přehrávání: až 8 hodin (při 50% hlasitosti)
 • Doba hovoru: až 10 hodin
 • Frekvence: 20 Hz - 20 kHz
 • Doba nabíjení: 2 hodiny
 • Baterie: 110 mAh, Li-Pol
 • Impedance: 16 Ω
 • Citlivost: 92dB±3dB
 • Velikost měniče: 6 mm
 • Hmotnost: 15 g 
Niceboy HIVE E2 lze pořídít v českých e-shopech za cenu od Kč do (Zdroj: Heureka.cz) Porovnat ceny >>

Design a zpracování

U Niceboy HIVE E2 si můžete vybrat hned ze čtyř barevných kombinací. Dostupná je černá, modrá, červená a zelená varianta. Poslední jmenovaná dorazila k nám na testování.

Jedná se o klasické špunty do uší a v prodejním balení najdete nástavce různých velikostí. Koncovky sluchátek jsou pak magnetické a když je nemáte na uších, tak si je můžete jednoduše sepnout kolem krku. Součástí sluchátek je také ovládací panel, který není nikterak velký a ani těžký. Díky tomu netáhne sluchátka ven z uší a ty dobře drží svou pozici.

Designově se nejedná o žádný modní výstřelek. Jednoduchá plastová sluchátka, která jsou vyvedena v jedné barvě a jen magnetické koncovky jsou lesklé.

Ovládání a připojení

Niceboy HIVE E2 jsou Bluetooth sluchátka a konkrétně mají Bluetooth ve verzi 4.2. S mobilním telefonem fungují bezproblémově do vzdálenosti 10 metrů. Během testování nedocházelo k žádnému vypadávání signálu.

Pomocí ovládacího panelu můžete přeskakovat mezi jednotlivými skladbami, zeslabovat a zesilovat hlasitost přehrávané hudby a skladbu lze zapauzovat. Na ovládacím panelu je také microUSB port, kterým se Niceboy HIVE E2 nabíjejí.

Díky mikrofonu pak můžete sluchátka využít i jako handsfree. Sluchátka Niceboy HIVE E2 nabízí možnost multipoint spárování se dvěma zařízeními, takže můžete například využívat telefonní funkce u jednoho zařízení a s druhým zařízením poslouchat hudbu.

Kvalita reprodukce a výdrž

Niceboy HIVE pods mají frekvenční rozsah 20Hz - 20kHz, citlivost 92dB±3dB a impedanci 16 Ω. Po zvukové stránce se jedná o klasická Bluetooth sluchátka v ceně do 1000Kč. Basová složka je slušná a výšky příjemné. Celkový hudební projev sluchátek je vyrovnaný. Nejvíce si budou sluchátka užívat vyznavači elektronické hudby. Rockeři si nejspíše budou muset pohrát s ekvalizérem. Problém jsem neměl ani s hlasitostí, i když při maximální hlasitosti je zvuk už jemně zkreslený.

Niceboy HIVE E2 mají baterii o kapacitě 110 mAh (mimochodem, baterie je v samotných sluchátkách a nikoliv v ovládacím panelu) a udávaná výdrž je až 8 hodin. S touto hodnotou se dá souhlasit v případě, kdy hlasitost sluchátek snížíte na 2/3. Při maximální hlasitosti se dostanete na 6 hodin.

Závěr

Niceboy HIVE E2 jsou velmi dobrá sluchátka v ceně do 1000Kč. Magnetické koncovky jsou super nápad, i když magnet by mohl být silnější. Super je možnost spárování se dvěma zařízeními současně. Ani ani zvukově na tom nejsou Niceboy HIVE E2 špatně. A pokud byste chtěli sluchátka, které jsou úplně bez drátů, tak se podívejte na recenzi Niceboy HIVE pods.

Niceboy HIVE E2 lze pořídít v českých e-shopech za cenu od Kč do (Zdroj: Heureka.cz) Porovnat ceny >>